fbpx Vizyon Kolejine Giriş Deneme Sınavı | Vizyon Koleji

Vizyon Kolejine Giriş Deneme Sınavı

KONTENJANLARIMIZ DOLMUŞTUR.

Sınav, İstanbul ve Antalya genelinde eğitim gören 4, 5, 6, 7, 8. sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.

Sınav Online Platform üzerinden gerçekleştirilecektir. Sınav giriş bilgileri, online başvuru sırasında belirtilen veli GSM numarasına SMS olarak gönderilecektir.

Tüm sınavlar, sınav tarihine kadar olan konu ve kazanımları kapsayacaktır. Sınav 500 puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sınavın Alt Testleri, Soru Sayıları ve Süresi:

4, 5 , 6 ve 7. sınıflarda; 1.Dönem konularından 15 Türkçe, 15 Matematik, 10 Fen Bilimleri, 10 Sosyal Bilgiler sorusu olmak üzere toplam 50 soru bulunmaktadır.

Canlı ortamda soruları ekranda görüp çözmenin kaybettirebileceği zaman düşünülerek öğrencilerimize 90 dakikalık süre tanınmıştır.

4, 5, 6 ve 7. sınıflarda yanlış cevaplar doğru cevabı etkilemeyecektir.

8.Sınıflar için LGS Sınavı iki oturumda uygulanacaktır.

1.OTURUM Sözel bölüm 20 Türkçe, 10 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 10 İngilizce, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testlerinden oluşmaktadır. Bu testte toplam 50 soru bulunmaktadır. Sözel bölümde; Canlı ortamda soruları ekranda görüp çözmenin kaybettirebileceği zaman düşünülerek öğrencilerimize 75 yerine 85 dakikalık süre tanınmıştır.

2.OTURUM Sayısal bölüm 20 Matematik, 20 Fen Bilimleri alt testlerinden oluşmaktadır. Bu testte toplam 40 soru bulunmaktadır. Sayısal bölümde; Canlı ortamda soruları ekranda görüp çözmenin kaybettirebileceği zaman düşünülerek öğrencilerimize 80 yerine 90 dakikalık süre tanınmıştır.

8. sınıflarda ise 3 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecektir.

*Kayıtlar kontenjanla sınırlıdır.

*Sınav; tüm 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılımına açıktır.