fbpx Uzaktan Eğitim Programımız Dünyada Ses Getirdi | Geleceğin Eğitim Sistemi

Uzaktan Eğitim Programımız Dünyada Ses Getirdi

Uzaktan Eğitim Sürecinde Ulusal Medyada Bilgisine En Çok Başvurulan İsim Kurucumuz Abdulkadir Özbek Oldu

 

Uzaktan Eğitimde Başarı Hikayelerimiz

Uzaktan Eğitim Programımız Dünyada Ses Getirdi

Vizyon Koleji olarak özveriyle yürüttüğümüz uzaktan eğitim çalışmalarımız dünya çapında ses getirdi.

Microsoft’un ABD’deki genel merkezinden Vizyon Koleji başarı hikayesini dünyayla paylaşmak için davet aldık. Ayrıca Kurucumuz Abdulkadir Özbek, Microsoft’un Global Okul Liderleri Takımına seçildi.

Kurucumuz Abdulkadir Özbek’in, 18 Haziran 2020 Perşembe günü saat 18’de tüm dünyayla paylaştığı “Now and Then” konulu sunumu izlemek için lütfen tıklayınız.

Birlikte nice büyük başarılara imza atmak dileğiyle.

Güçlü dijital altyapımızla yürüttüğümüz uzaktan eğitim süreci Microsoft tarafından dünyaya örnek gösterildi.

Microsoft ve Sebit’in Türkiye’deki İlk ve Proje Okulu Vizyon Koleji olarak Covid-19 nedeniyle okulların kapandığı 13 Mart 2020 Cuma gününün hemen sonrası, birçok okul hangi uzaktan eğitim platformunu kullanacağını araştırırken Vizyon Koleji olarak 16 Mart 2020 Pazartesi günü eğitime hiç ara vermeden “Uzaktan Online Eğitime” devam ettik.

Online eğitime uygun düzenlediğimiz ders programlarıyla; 30 saatin tamamı canlı, interaktif, eğlenceli dersler ve yapılan çalışmalarla Microsoft tarafından dünyaya örnek okul olarak gösterildik. Göstermiş olduğumuz bu başarı Microsoft Türkiye’nin sosyal medya sayfalarında paylaşılarak tüm dünyaya örnek olarak gösterildi.

Güçlü Dijital Altyapımızla Yürüttüğümüz Uzaktan Eğitim Süreci Ulusal Basında Büyük Yankı Uyandırdı

İHA: 

"Türk eğitimci, Microsoft'un davetiyle 'Pandemide Uzaktan Eğitimi' anlattı" Haberin devamı için lütfen tıklayınız.

Türkiye Gazetesi: 

"Türk eğitimci, Microsoft'un davetiyle 'Pandemide Uzaktan Eğitimi' anlattı" Haberin devamı için lütfen tıklayınız.

Uzaktan Eğitimde Duygusal Dokunuşlar Zirvesi

Okulların kapalı olduğu karantina günlerinde değişime en hızlı adapte olan meslek gruplarından biri de öğretmenler oldu. Bu zor günlerde canı gönülden çalışmalar ve dersler yapan, uzaktan da olsa öğrencilerinin kalbine dokunmaya çalışan öğretmenler için Vizyon Koleji olarak dünya çapında düzenlenen yarışmalarda ödüller almış birbirinden kıymetli eğitimcileri bir araya getirdik.

Eğitimcilere ilham ve motivasyon veren, kişisel gelişimlerine katkı sağlayan, biraz da gülümseten Uzaktan Eğitimde Duygusal Dokunuşlar Zirvesini Türkiye’nin her yerinden tüm öğretmenlerle paylaştık.

Türkiye’nin İlk Online MUN (Model United Nations) Organizasyonu VİZMUN

Vizyon Koleji lise öğrencileri bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’nin ilk Online Mun konferansı VİZMUN’u düzenledi. Uluslararası Online VIZMUN Konferansı dünyanın dört bir yanından yerli ve yabancı 120 lise ve üniversite öğrencisinin katılımıyla 30-31 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirildi.

MUN (Model United Nations), Birleşmiş Milletler’in farklı komitelerinin, simülasyon olarak öğrenciler tarafından canlandırıldığı ve genelde konferans şeklinde gerçekleşen tamamı İngilizce bir etkinlik. Konferansın organizasyonu, komitelerin oluşturulması, komitenin ana hatlarını oluşturan çalışma kağıtlarının hazırlanması gibi görevler de lise öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirildi.

Web 2.0 Araçları İle Öğrenmeyi Keyifli Hale Getirdik

Yaz seminer dönemi ve yıl içerisinde düzenlediğimiz eğitimlerle, web 2.0 araçlarının eğitim süreçlerine entegre edilmesi konusunda eğitimler alan öğretmenlerimiz, uzaktan eğitim sürecinde kullandıkları web 2.0 araçları ile öğrenmeyi keyifli hale getirdi. Web 2.0 araçlarını kullanan öğretmenlerimiz sınıflarında farklı aktivite, programlar ve ürünler sayesinde sınıflarına canlılık ve hareket kattılar.

Web 2.0 araçlarını kullanan öğrencilerimiz daha çok duyu organı ile eğitim ortamına katıldılar ve bu da onların daha akılda kalıcı bilgiler edinmelerini ve bilişsel olarak da gelişimlerine katkı sağladı.

Vizyoner Radyo Kuruldu

Öğrenci, veli, öğretmen ve çalışanlarımız, yaptıkları radyo programlarıyla tecrübe ve bilgilerini dinleyicilerle paylaştı. Anaokulu ve İlkokul öğretmenlerimizin seslendirdiği, her akşam radyomuzda yayınlanan masallarla, öğrencilerimizin uykuya dalmadan önce keyifli vakit geçirmelerine katkı sağlayarak minik yüreklerine dokunduk. Rehberlik birimimiz tarafından düzenlenen gündeme dair programlar ile tüm kademe öğrenci, veli ve öğretmenlerimize psikolojik destek sağlandık.

Rehberlik Çalışmaları ile Psikolojik Destek

Rehberlik birimimiz tüm kademelere psikolojik destek sağladı. Psikolojik danışmanlarımız online eğitim sürecinde tüm öğrencilerimiz ile online görüşmeler yaparak öğrencilerimize destek verdi. Düzenli olarak yapılan sınıf rehberlik görüşmeleriyle de öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu duygusal destek ve motivasyon rehberlik birimimizin desteğiyle verildi.

Mindfulness terapisti Ferda Alakuş, öğretmenlerimize yönelik; Mindfulness’te Psikolojik Sağlamlık ve İlişkiler başlıklı online eğitim düzenlendi. Instagram üzerinden veli ve öğretmenlere Psikolojik Sağlamlık üzerine Psikoterapist Revan Çamlıbel tarafından seminer gerçekleştirildi. Veli ve lise öğrencilerimize yönelik Vizyoner Radyoda canlı yayınlar yapıldı. Sınav grubu öğrencilerimize “Sınav Kaygısı”na yönelik online seminerler düzenlendi.

Ulusal Bayramlar Coşkuyla Kutlandı

Online eğitim süresince kutladığımız Ulusal Bayramlarımızda birbirinden ünlü isimleri misafir ettik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarımızda, öğrencilerimizin hazırladığı birbirinden keyifli etkinliklerin yanı sıra, Yetenek Sizsiniz finalisti “Marmelat Kukla Show” öğrencilerimizle buluştu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda ise öğrencilerimizin düzenliği online canlı konserler ve etkinliklerin yanı sıra ünlü Sanatçı Koray Avcı, Jimnastik Dünya Şampiyonu Milli Sporcu İbrahim Çolak, Dünya, Avrupa ve Akdeniz Oyunları Karate Şampiyonu Serkan Yağcı ve Okçuluk Dünya Şampiyonu Mete Gazoz’u misafir ederek bayram coşkusunu doyasıya yaşadık. Tüm Ulusal Bayram Törenlerimiz sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlandı.

 

Ulusal Sınavlara Güçlü Hazırlık

Sınav grubu öğrencilerimizle her hafta online deneme sınavı yapıldı. Öğrencilerimizi gruplara ayırarak onlara özel grup etütleri düzenlendi. Öğrencilerimiz sistem üzerinden, öğretmenlerine 24 saat ulaşım imkanı ile diledikleri saatlerde öğretmenlerine sorularını sorabilmenin keyfini yaşadılar.