fbpx

- Hakkımızda -

Kurucumuzun Mesajı

Kurucumuzun Mesajı

Vizyon Koleji, 20 yıl önce kurduğum ve halen faaliyetlerine devam eden PDA Danışmanlık aracılığıyla Türkiye’nin 81 ilinde binlerce öğrenci, öğretmen ve veliye verdiğim eğitimler sonrasında dünyada Türkiye’nin eğitim sistemiyle ilgili algısını değiştiren okulu oluşturmak idealiyle 2014 yılında kuruldu.

Hızla değişen dünyada bugün okula başlayan öğrencilerin %65’inin bugün var olmayan mesleklerde çalışacak olması dünyadaki eğitim sistemlerinde ciddi sorgulamalara yol açtı.

Bilgiye erişimin çok hızlı ve kolay olması, teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların yaptığı birçok mesleğin yazılımlar ve robotlar aracılığıyla yapılır hale gelmesi okullarda verilen bilgi odaklı eğitimin değişimini kaçınılmaz hale getirdi.

Vizyon Koleji olarak biz de bu değişimi doğru okuyarak iletişim, işbirliği, eleştirel düşünme ve kompleks problem çözme gibi insani becerileri geliştirmeye odaklanan bir eğitim anlayışını hayata geçirdik.

Öğrencilerimize hangi mesleği yaparsa yapsınlar işlerine yarayacak becerileri kazandırırken bir taraftan da Türkiye’nin sınav gerçeğini göz ardı etmeden onların en iyi okullarda ve üniversitelerde okuması için teknoloji destekli eğitimle onları çok verimli çalıştırarak ulusal sınavlarda büyük başarılara imza attık.

Yabancı dilde çığır açan uygulamalarımızla yıllardır çözülemeyen İngilizce öğrenme problemini çözmek adına ülkemiz adına büyük bir umut olduk.

Elde ettiğimiz ses getiren akademik başarılarımızın yanı sıra öğrencilerimizin içindeki potansiyeli açığa çıkartarak sanat ve sporda elde ettiğimiz ulusal ve uluslararası dereceler ise hepimizin gurur kaynağı oldu.

Tüm bu başarıları elde ederken Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir milleti; ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder” sözü bize büyük bir ilham verdi. Çünkü biz muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için milli ve manevi değerleri kuvvetli, vicdanlı, çalışkan, dürüst, vizyoner bir nesil yetiştirmekten başka bir yol görmüyoruz.

Sizleri de ulusal ve uluslararası eğitim otoritelerinin dünyaya örnek gösterdiği başarı hikayemizde yer almaya davet ediyor, yaşam boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

 

Abdulkadir
Özbek

Kurucu

Vizyon Koleji olarak hedefimiz,
dünyada Türkiye’nin eğitimle ilgili algısını değiştiren okul olmaktır.

YARATICI YENİLİKÇİ TEKNOLOJİK İLERİCİ ÇAĞDAŞ ÇÖZÜM ODAKLI ADAPTİF
ÖNCÜ SÜRDÜRÜLEBİLİR DİJİTAL ESNEK ETKİLEŞİMLİ İNOVATİF KÜRESEL