REHBERLİK ve PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK 

Vizyon Koleji eğitim anlayışı öğrencilerin yalnızca zihinsel gelişimine yönelik olmayıp, onların bedensel, sosyal, ruhsal gelişimini de hedefler.  

Öğrencilerimizin bu dönemlerde yetenek ve becerilerini geliştirerek büyümelerini, duygusal ve sosyal olgunluk kazanmalarını sağlamak rehberlik ve psikolojik danışmanlık çalışmalarımızın temelini oluşturur. 

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinde mesleki etik kuralları ve gizliliğe çok önem verilir.  

Danışmanlık hizmeti alan öğrencilerimiz, güven ve kişilik haklarına saygı gösterilerek, istedikleri her konuda onları yargılamadan, koşulsuz kabul ederek dinlenilir; açık ve dürüst davranılarak, çeşitli konularda sağlıklı karar verebilmelerine yardımcı olunur. 

Geniş kapsamlı bir rehberlik ve psikolojik danışmanlık desteği veriyoruz. 

Benlik saygısı, başarı güdüsü, karar verme, seçim yapma, problem çözme, iletişim becerileri, sorumluluk duygusu, kişiler arası iletişim, kendini ve davranışlarını anlama, okulu ve çevresini tanıma rehberlik programımızın  içeriğini oluşturan başlıklardan bazılarıdır. 

Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık hizmetlerimiz öğrencilere, velilere ve öğretmenlere olan hizmetler olarak 3 ana kategoriden oluşmaktadır. 

  • Öğrenciler için çalışmalarımız 
  • Veliler için çalışmalarımız. 
  • Öğretmenler için çalışmalarımız

Veli Alanı